Debrecen

Egyesületünk 1994-ben alakult, közhasznú tevékenységei között szerepel a sport, oktatás-nevelés, tehetséggondozás. Az egyesülethez tartozó taekwondo klub immáron több mint húsz éve működik, célja a harcművészeti hagyományok őrzése és gyakorlása. A koreai eredetű taekwondo az önfejlesztés és önismeret útja, mely olyan szellemi értékeket őriz, mint a becsületesség, udvariasság, állhatatosság, önuralom, s a rettenthetetlen küzdőszellem. Emellett segíti az önbizalom, az önvédelmi képesség, a stressz csökkentés és az egészség elérését, fejlesztését. Kortól, nemtől függetlenül bárki, bármikor elkezdheti.

A taekwondo látványos lábtechnikájának, mozgásművészetének és küzdelmi rendszerének köszönhetően egyre népszerűbb: több mint 70 millió a regisztrált WTF tagok száma, s hosszú évek óta szerepel az Olimpiai Játékokon.

Klubunkban lehetőség van a versenyzésre és a hobbiként vagy egészségmegőrzésként folytatott gyakorlásra egyaránt.